Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Reloop Mixtour - Page: 2

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

DjKikas83 wrote :
Λοιπόν shift_gain μαπαρίστηκαν σαν pitch σωστά.
Τώρα, το shift_Browser_Enc έχει τα παρακάτω στον default mapper.



Δοκίμασα και τις εντολές των djsadim & djdad όπου και στις δύο όταν γυρνάει το τραγούδι μπροστά ή πίσω είναι χωρίς τελειωμό, δηλαδή αν π.χ το τραγούδι είναι 3:30 το πάει παραπέρα όσο θέλεις...

Πώς το σταματάω αυτό και ποια απ'τις δύο εντολές που γράψατε είναι η πιο σωστή?


Απλά σαν απορία, γιατί σου δημιουργεί πρόβλημα αυτό;
 

Inviato Thu 18 Feb 16 @ 6:59 pm
Δε ξέρω τι κάνει και αν θέλω να μαπάρω το shift_browser_enc σαν song_pos τότε χάνω αυτή τη λειτουργία.
Επίσης το παρακάτω είναι λίγο κουφό...

Πώς γίνεται ενώ πειράζω την πρώτη παράμετρο του εφέ να ταυτόχρονα να ενεργοποιείται και το filter? Αφού υποτίθεται είναι ενεργοποιημένο το fx button.
 

Inviato Thu 18 Feb 16 @ 7:13 pm
Λίγη βοήθεια παιδιά...:)
 

Inviato Sat 20 Feb 16 @ 8:44 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Εγώ ρε παιδιά την τεστάρω τώρα και ενώ φόρτωσα τον asio driver ο ήχος μετά από λίγα λεπτά σταματάει αλλά και στη διάρκεια κάνει πολλές φορές κάτι σα scratch. Τι μπορεί να συμβαίνει? Μήπως κάποια ρύθμιση?
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 12:32 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dokimase na anevaseis to latency apo to Reloop ASIO Utility
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 12:41 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Που το βρίσκω αυτό Μπάμπη? Το μόνο που βρίσκω είναι το ASIO settings που μου δίνει ASIO buffer.
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 12:59 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
gianni bale to buffer 10 ms kai dokimase ksana

 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 1:16 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
djsadim wrote :
gianni bale to buffer 10 ms kai dokimase ksana



Το έβαλα Θανάση αλλά ενώ ο ήχος βελτιώνεται πάλι διακόπτεται μετά από 1-2 λεπτά..
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 1:21 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Και τα σκρατσάκια συνεχίζονται επίσης..
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 1:24 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Με το ASIO4ALL δουλεύει καλά (κάτι με χαλάει στον ήχο αλλά πιστεύω να βρω την κατάλληλη ρύθμιση - τουλάχιστον δε σταματάει ο ήχος). Πριν είχα καταβάσει τον ASIO driver από το site της Reloop. Βλέποντας τη φωτό του ASIO4ALL τι πιστεύεται ότι χρειάζεται να αλλάξω στις ρυθμίσεις?
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 2:24 pm
DjKikas83 wrote :
Λοιπόν shift_gain μαπαρίστηκαν σαν pitch σωστά.
Τώρα, το shift_Browser_Enc έχει τα παρακάτω στον default mapper.



Δοκίμασα και τις εντολές των djsadim & djdad όπου και στις δύο όταν γυρνάει το τραγούδι μπροστά ή πίσω είναι χωρίς τελειωμό, δηλαδή αν π.χ το τραγούδι είναι 3:30 το πάει παραπέρα όσο θέλεις...
Πώς το σταματάω αυτό και ποια απ'τις δύο εντολές που γράψατε είναι η πιο σωστή?[

Παιδιά καμιά βοήθεια για το παραπάνω?
Ίσως είναι λάθος η περιγραφή μου. Όταν γυρνάει το τραγούδι προς τα πίσω δεν σταματάει στο 0. Μπορεί να πάει και -10 δευτερόλεπτα και -20 και ούτω καθεξής. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα,μόλις πατηθεί το play το τραγούδι να αρχίζει μετά από 10 δευτερόλεπτα (αν ήταν τόσο το πισωγύρισμα).


 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 2:41 pm
Δοκίμασε αυτό:


param_smaller 0 ? param_smaller song_pos 0% ? goto -4 : goto 0% : param_bigger song_pos 100% ? goto +4 : goto 100%

To +/- 4 μπορείς να το αλλάξεις και να βάλεις όποια άλλη τιμή θέλεις για να κάνεις την μεταπήδηση πιο αργή ή πιο γρήγορη
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 3:01 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
DjKikas83 wrote :
DjKikas83 wrote :
Λοιπόν shift_gain μαπαρίστηκαν σαν pitch σωστά.
Τώρα, το shift_Browser_Enc έχει τα παρακάτω στον default mapper.



Δοκίμασα και τις εντολές των djsadim & djdad όπου και στις δύο όταν γυρνάει το τραγούδι μπροστά ή πίσω είναι χωρίς τελειωμό, δηλαδή αν π.χ το τραγούδι είναι 3:30 το πάει παραπέρα όσο θέλεις...
Πώς το σταματάω αυτό και ποια απ'τις δύο εντολές που γράψατε είναι η πιο σωστή?[

Παιδιά καμιά βοήθεια για το παραπάνω?
Ίσως είναι λάθος η περιγραφή μου. Όταν γυρνάει το τραγούδι προς τα πίσω δεν σταματάει στο 0. Μπορεί να πάει και -10 δευτερόλεπτα και -20 και ούτω καθεξής. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα,μόλις πατηθεί το play το τραγούδι να αρχίζει μετά από 10 δευτερόλεπτα (αν ήταν τόσο το πισωγύρισμα).




Dj Kikas εσύ έχεις φορτώσει τον ASIO driver της Reloop ή το ASIO4ALL?
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 3:46 pm
@Dr Jekyl από την σελίδα της reloop το παρακάτω:

Driver 1.23 (967.96 KB)
Windows ASIO Driver

@PhantomDeejay θα δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και θα επανέλθω.
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 4:04 pm
PhantomDeejay wrote :
Δοκίμασε αυτό:


param_smaller 0 ? param_smaller song_pos 0% ? goto -4 : goto 0% : param_bigger song_pos 100% ? goto +4 : goto 100%

To +/- 4 μπορείς να το αλλάξεις και να βάλεις όποια άλλη τιμή θέλεις για να κάνεις την μεταπήδηση πιο αργή ή πιο γρήγορη


Σ'ωραίος Phantom! To +/- 4 είναι δευτερόλεπτα?

 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 9:53 pm
Όχι. Beats.
Αν θες δευτερόλεπτα γράφεις +1000ms (1 δευτερόλεπτο )
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 10:02 pm
Phantom ευχαριστώ και πάλι.

Όταν ενεργοποιείται το effect backspin δουλεύει την πρώτη φορά και μειώνει το length του backspin στο 0, με αποτέλεσμα στη συνέχεια να μη δουλεύει σωστά αφού το length είναι 0. Βασικά αυτό γίνεται σε όλα τα εφέ όπως είδα τώρα. Η default εντολή λέει effect_active & effect_slider 1 0%.

1)Γιατί το κάνει αυτό, είναι λογικό?
2)Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω?
 

Inviato Thu 25 Feb 16 @ 10:24 pm
Λίγη βοήθεια για το παραπάνω παιδιά..?
 

Inviato Tue 22 Mar 16 @ 8:45 pm
Σβήσε το & effect_slider 1 0%
 

Inviato Tue 22 Mar 16 @ 11:46 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Πολύ βολικό κοντρόλερ με κακή κάρτα ήχου. Εμένα μου συνεχίζει τα προβλήματα που προανέφερα. Εκτός κι αν έπεσα στην περίπτωση..
 

Inviato Wed 27 Apr 16 @ 6:25 pm
69%