Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: Προβλημα - bug με το skin (V8.5-64 b6067) - Page: 2

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

το κάνει όταν σκρολαρεις γρήγορα πάνω μερικές φορές
 

Inviato Mon 09 Nov 20 @ 7:16 am
Ας το πάρουμε πάλι απ' την αρχή:

Όσοι έχετε αυτό το πρόβλημα:
1) Κάντε μετονομασία το settings.xml σε settings_old.xml για να ξεκινήσετε με τις default ρυθμίσεις
2) Χρησιμοποιήστε το factory default skin (οποιοδήποτε variation)
3) Δοκιμάστε ξανά, ΧΩΡΙΣ να πειράξετε ΚΑΜΙΑ ρύθμιση (ούτε το μέγεθος της γραμματοσειράς στον browser, ούτε τίποτα)

Εξακολουθείτε και έχετε πρόβλημα;
Αν ναι, τι ανάλυση έχει η οθόνη σας, και τι κάρτα γραφικών χρησιμοποιείτε;

Αν όχι, ξεκινήστε να αλλάζετε τις ρυθμίσεις που θέλετε ΜΙΑ-ΜΙΑ κάθε φορά και δοκιμάστε ξανά.
Αν αλλάζοντας μία ρύθμιση (π.χ. το μέγεθος της γραμματοσειράς, η το text fit κτλ) το πρόβλημα εμφανιστεί πάλι, πείτε μας ποια ρύθμιση σας το εμφανίζει να το ψάξουμε καλύτερα.
 

Inviato Mon 09 Nov 20 @ 8:59 am
Λοιπον μετα απο πολυ πολυ ψαξιμο και πολλες δοκιμες βρεθηκε η αιτια του κακου... Το προβλημα παρουσιαζεται οταν το Padding ειναι στις χαμηλοτερες τιμες του. Αν το ανοιξεις λιγο (εμενα 3 κλικ χρειαστηκε) ειναι οκ.. Καλες γιορτες και καλη χρονια σε ολους!
 

Inviato Sun 27 Dec 20 @ 12:09 am
Δεν καταλαβα τιποτα αδερφε, ποιο Padding ... που ειναι αυτο ?
 

Inviato Thu 31 Dec 20 @ 3:45 pm
periptero wrote :
Δεν καταλαβα τιποτα αδερφε, ποιο Padding ... που ειναι αυτο ?


Καλη χρονια με υγεια και συντομα ελευθεροι!
Στα options βαλε στην αναζητηση browserpadding και παιξε με τις τιμες. Εγω κατεληξα στο 0.150
Γινεται και απο το skin (Στο Default, νομιζω, απο την κουκιδα κατω αριστερα που εχει ρυθμισεις για browser & database)
 

Inviato Fri 01 Jan 21 @ 12:35 pm
Καλη Χρονια να εχουμε με υγεια χαμογελα και πολλες μουσικες :)

Εγω γιατι δεν βλεπω τιμες ??? μονο : NONE-SMALL-MEDIUM-BIG
Την τελευταια version εχω V8.5-64 b6240



 

Inviato Fri 01 Jan 21 @ 2:19 pm
Γιατι εγω την εχω προσαρμοσει απο το skin που χρησιμοποιω. Παρολαυτα δοκιμασε στο medium ή στο big και θα δεις οτι δεν θα στο κανει.. και μετα βλεπουμε πως θα το προσαρμοσεις ακομα καλυτερα στις προτιμησεις σου
update: απ'οτι ειδα μπορεις να γραψεις και μονος σου την τιμη , οποτε δοκιμασε....
 

Inviato Fri 01 Jan 21 @ 3:27 pm
Αρχοντας !!!!! Σ ευχαριστω φιλε συναδελφε...
Το προβλημα στο Laptop εξαφανιστηκε και με 0.050 τιμη που του εβαλα γιατι δεν θελω μεγαλες αποστασεις μεταξυ των γραμμων. Εδω προσπαθουμε να κερδισουμε οσο περισσοτερο "χωρο" γινεται. Στον σταθερο υπολογιστη ομως ηθελε στο 0.10 (για καποιο λογο το ποντικι στον σταθερο ειναι πιο aggressive)

Να σημειωσω οτι οταν ειχα το προβλημα η τιμη ηταν στο μηδεν "None"

Αυτο που προκυπτει ομως τωρα ειναι το ΓΙΑΤΙ οταν ειναι στο μηδεν "None" να συμπεριφερεται ετσι ?

Εγω οπως το καταλαβαινω ειναι οτι καναμε μια "Ελληνικη πατεντα" για να φτιαξουμε κατι που δεν επρεπε να κανει απο την αρχη, και σιγουρα το "πραγματικο γιατι" δεν το ανακαλυψαμε ακομα.

Εσυ dimitris_g εκανες επαναφορα τα Settings.xml (οπως προτεινε ο PhantomDeejay) πριν δοκιμασεις το Browserpadding ?

Η αλλαγη τιμης στο Browserpadding ισως να βοηθησει τους PhantomDeejay & djdad στο που να προσανατολιστουν σχετικα με την οριστικη λυση του θεματος.

Ελπιζω να μην κλεισει-ξεχαστει το συγκεκριμενο νημα, και να βρουμε τι ακριβως φταιει.
 

Inviato Fri 01 Jan 21 @ 6:36 pm
periptero wrote :

Εσυ dimitris_g εκανες επαναφορα τα Settings.xml (οπως προτεινε ο PhantomDeejay) πριν δοκιμασεις το Browserpadding ?

Ναι απο εκει ξεκινησα και ψαξε ψαξε εφτασα στο padding....

periptero wrote :

Η αλλαγη τιμης στο Browserpadding ισως να βοηθησει τους PhantomDeejay & djdad στο που να προσανατολιστουν σχετικα με την οριστικη λυση του θεματος.

Ελπιζω να μην κλεισει-ξεχαστει το συγκεκριμενο νημα, και να βρουμε τι ακριβως φταιει.

Ναι, κι εγω το ελπιζω....

 

Inviato Fri 01 Jan 21 @ 8:06 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)