Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: HERCULES - DJ CONSOLE RMX - Page: 1

Questa parte dell'argomento è obsoleta e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate

djtasosPRO InfinityMember since 2007
Proti8eme na agorasw thn nea ayth konsola HERCULES - DJ CONSOLE RMX.Gnwrizete an paizei swsta me to virtual dj 5 .rev 6?
Eyxaristw ek twn proterwn
 

Inviato Tue 06 May 08 @ 5:07 am
Ego tin peira edo kai 3 meres. Se 2 laptop paizei mia xara kai me tin rev6 alla kai me tin rev7.
Pio varia kataskevi, kaliteros ixos kai ta exeis ola se koumbia
Mono sto pc den katafera na tin kano na doulepsei kai moy bgazei synexeia error sto asio i sto directx. Alla mporei na ftaio kai ego giati sto pc exo polles kartes ixoy (4 + tin RMX) kai isos mperdevontai metaksi toys oi drivers.
 

Inviato Wed 07 May 08 @ 3:10 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
eee. kane mas kai kana review... xexe kaloriziki. Perimenoume ektenesteres entypwseis.
 

Inviato Wed 07 May 08 @ 4:48 pm
1. Eipa psemata gia tin REV6 .... thn 7 xrisimopoio (sorry alla nomiza oti eixa sto ena laptop tin 6).
2. Pio ektetamenes leptomeries meta apo paraskevi kai savvato poy tha tin doylepso.
 

Inviato Thu 08 May 08 @ 2:38 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
..ennoeis paizoun kai ta jog wheels me tin rev7?

BTW. .kapoios user apo to General Forum eipe pws ksekinaei na ftiaksei mapper gia tin RMX.
 

Inviato Thu 08 May 08 @ 8:27 am
paizoun mprosta kai piso to tragoydi kai scratch. sto manual kapou leei oti mporeis na kaneis navigate stoys fakelous (scroll) alla afto den to exo kataferei akomi.
den exo diavasei akoma to manual!!!!!
tora gia ta diafora provlimata pou exoun kapoioi nomizo oti einai thema ton drivers. opos proeipa kai pio pano sto pc exo polles kartes ixou kai den katafernv na tin doulepso me tipota.

http://www.virtualdj.com/blog/angoreto/?category=0
 

Inviato Fri 09 May 08 @ 3:39 am
djtasosPRO InfinityMember since 2007
Sas eyxiristw gia kati neotero 8a enhmerwsw ki egw.Thn agorazw ayrio
Alh8eia thn anagnwrizei san rmx dioti thn mk2 den thn anagnwrizei h 5.0.7 ekdosh?
 

Inviato Fri 09 May 08 @ 6:17 am
Paidia thn agorasa kai egw, poly kalo mhxanhma baria kai stibarh kataskeyh. Thn doyleyvw me thn ekdosh 7 leitoyrgei apsoga se laptop, poy thn egkatesthsa, ekeino poy kanei kai den 3erw an to exoyn kai alloi diapistwsh einai, eite me crossfade eite me ta fader twn volume, den ay3omeiwnei amesa, den antapokrinontai dhladh gia cut.
Exei na kanei me to hardware h me thn ekdosh toy soft 5.0.7.
An kapoios filos mporei as apanthsei. Kata ta alla poly a3iologo ergaleio, ta a3izei ta xrhmata toy.
Ton controller rmx apo to conficuration toy programmatos ton blepei kanonika san rmx, gia ton filo poy rwtaei pio panw.
Thanks
 

Inviato Sun 11 May 08 @ 7:35 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
auto to fainomeno pou les to eixe i hercules mk1!
omos otan bgalane ti hercules mk2 douleue apsoga xoris kamia kathysterisi....
tora de ksero gi'auto pou les an to exei kai to rmx giati de tin exo auti ti konsola...

apo tis fotografies pou blepo, mou ti spaei sta neura pou exei 3 fader volume, tha protimousa na eixe 2..... etsi sto mati de mou kolaei.

alla gia peste mou, ta koumpia douleuoun apsoga? einai sklira koumpia i malaka? milao gia play kai cue
 

Inviato Sun 11 May 08 @ 8:07 pm
djtasosPRO InfinityMember since 2007
Telika katafera shmera ki agorasa thn konsola RMX!!!!Egina kai profesional user alla antimetopizw to e3is...
otan sto sound setup bazw external mixer sto output,kai ekei pou leei sound card epile3w to dj consol rmx,tote otan exei tsekarismeno to apply eq on external input h konsola leitourgei kanonika alla kanei mikrodiakopes o hxos!!
otan 3e-tsekarw to eq tote paizei mono h aristeri feta,h deksia isa isa pou akougete!
mipws gnwrizei kapoios ti ru8miseis prepei na kanw wste na leitourgisei kanonika h konsola?????


oso gia ton filo pou rwtise gia ta koumpia,einai kalutera apo thn mk2 kai exoun pio amesi adapokrish!!!!
 

Inviato Mon 12 May 08 @ 2:40 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Den exw tin konsola, alla nomizw oti den prepei na epilekseis External Mixer. (allwste den einai !)
 

Inviato Mon 12 May 08 @ 2:54 pm
djtasosPRO InfinityMember since 2007
Ekei douleue h MK2 kai ekei mono leitourgei swsta kai auth!Alla exei auto to problhma me tis mikrodiakopes!
 

Inviato Mon 12 May 08 @ 3:10 pm
djtasosPRO InfinityMember since 2007
kammia idea allh?
 

Inviato Tue 13 May 08 @ 6:10 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Egw pantws tha epimeinw... Otan kounas to crossfader stin RMX den kounietai to crossfader sto programma?..kounietai. Ara den einai external Mixer. Den to katalabainw. Kanonika tha eprepe na itan ...Inputs..None, Outputs....Headphones, Soundcard..HerculesRMX, klp.... kai na dilwseiw apo to Control Panel tin Hercules...Den kserw, epanalambanw den tin exw alla mou kanei entypwsi.
 

Inviato Tue 13 May 08 @ 10:38 am
Paidia, kalispera. Agorasa ti nea RMX kosnola pou dinei ki ena LE version tou VDJ. Patisa to activate the VDJ PRO Demo (20 meres) kai den egine tipota me apotelesma akoma
na paramenw sto VDJ LE. Exw Macbook me OSX Leopard. Episis, me "paranomo" full version tou VDJ den douleuei i konsola...kamia idea??? Den thelw na agorasw to full version akoma
an den pistw oti douleuei teleia apo oles tis apopseis. Tnx, Dj Fish
 

Inviato Wed 14 May 08 @ 8:50 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Inviato Wed 14 May 08 @ 10:36 am
djtasosPRO InfinityMember since 2007
file didad
To exw dei to sygegrimeno 8ema alla eksartate gia poia ergasia to 8eleis
An thn RMX thn syndeseis meta me mikth den leitoyrgoyn ta potensiometra ths entashs sthn konsola opote pairnaei kai stis 2 eksodoys ton idio hxo ara den mporeis na kaneis mix oyte apo thn konsola oyte apo ton mikth
 

Inviato Thu 15 May 08 @ 3:49 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
sorry den katalaba oti xrisimopoieis ekswteriko mikti. Den to aneferes kai den pige to myalo mou me tin konsola pou agorases.
Alitheia apo ti stigmi pou xrisimopoieis ekswteriko mikti, poia i logiki na pareis tin RMX?
 

Inviato Thu 15 May 08 @ 9:43 am
geia sas paidia.pira thn rmx me virtual dj kalo mixanima xwris problem.to mono poy antimetopizw einai me ta ellinika exw kanei ta panta allges se regizty allages se xml katebasa to arxeio zip poy yparxei kai pali tipota....exo autes tis malakies ta vista.mipws kserei kapoios na mou pei ginetai kati allo.thanks
 

Inviato Fri 16 May 08 @ 1:02 am
djtasosPRO InfinityMember since 2007
Kalhmera sas
File didad o logos poy thn agorasa einai dioti xrhsimopoiw kai to vdj kai cd kai dioti ekei poy paizw exoyn eidh kanei thn egkatastash tous opote giati na kanw allages otan paizw egw.
Epishs den kserw giati alla paizei mono to 1 deck sta akoystika sthn rmx to psaxnw isws kati den exw kanei swsta.An kserete kati mou lete...
Emena ta ellhnika doylevoyn kanonika me thn allagh sthn registry.Isw skati den egine swsta ekei file kreanka.
 

Inviato Fri 16 May 08 @ 2:00 am
51%