Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: HERCULES - DJ CONSOLE RMX - Page: 2

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

Aledjo ..... Ta koumpia (play - stop - cue) einai kapos skleira alla meta apo 2 paiksimata ego ta synithisa.

Tora gia ton filo pou den akouei kai ta 2 kanalia tha prepei sto set up na min epilekseis tin karta 4/1 alla tin rmx (oxi se asio mode) kai apo kato sou vgazei master 1/2 kai headphones 3/4 h to antitheto. ekei ola (gia emena) doulevoun teleia me tin ekdosi REV 7.

To mono poy mou ekane (tin proti mera pou tin doulepsa kai ystera apo 5-6 ores paiksimo) itan mia diakopi se ena tragoydi gia 1 secont alla den pistevo oti einai thema tis RMX alla toy virtual dj. dioti apo m@l@ki@ mou evala 2 ypervolika megala se oggo kommatia kai epaiza kai me to ena synexeia gia na tetstaro kai kapia stigmi o ixos diekopei.
 

Inviato Fri 16 May 08 @ 4:53 am
Filoi mou epanerxomai, se emena h RMX doylevei kanonika, ektos ta koumpia poy einai sklhra, einai 8ema synh8eias, antimetwpizw ena problima me to vdj 5 rev7.
Den moy emfanizei ta comments de3ia opws h prohgoumenh ekdosh poy eixa h 5.03
Einai conflig toy programmatos h kati den kanw swsta. Mporei kapoios na me diafwtisei. De3i klik epanw sthn teleia einai tsekarismenh h entolh, to trabaw me ton kersora kai erxetai to de3i para8yro toy auto playlist.
Den 3erw ti allo na kanw, perimenw boh8eia. Eyxaristw
 

Inviato Fri 16 May 08 @ 6:39 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
kammia fora mia stili me mideniko platos den fainetai katholou, mporei na einai opoudipote. Sto default einai metaksy bpm kai filename. Gia na deis pou exei "kryftei", kane deksi klik ekei sti telitsa kia pata "Order". Mporeis kai na tou allakseis thesi.
 

Inviato Sat 17 May 08 @ 3:35 am
djtasosPRO InfinityMember since 2007
File angoreto
pws kataferes na doylepseis se tin rmx (oxi se asio mode) dioti apo thn stigmh pou epilegeis thn rmx paei automata se asio mode se emena opote exei polla problhmata kai diakopes?
Kai kapou mesa sto manual to anaferei oti etsi ginete .Exw ki egw prospa8hsei na exw epileksei sound card thn rmx, tote paei automata se asio mode thn opoia epilogh den afhnei na thn allaxw!!!
 

Inviato Sat 17 May 08 @ 8:40 am
den ksjero. emena den moy douleyei to asio sto ena laptop. alla nomizo oti einai provlima ton drivers tou asio. se ayto to laptop pou paizo tora den exo valei katholou drivers asio i kati allo ektos tin hercules kai ola einai ok. sto pc pou exo 5-6 kartes otan sindeo tin hercules mkii i thn rmx den exo katholou ixo. vgazei asio i directx error kai den paizei tipota. ti na po....
 

Inviato Sat 17 May 08 @ 9:50 pm
Gia ton filo pou grafei pio panw kai se emena se asio mode mou exei klikarismeno kai den mou dinei epilogh allh.
Eyxaristw ton filo djdad thn brhka thn epilogh kai mou emfanizh ta comments.
Filoi mou meta apo arketh douleia diapistwsa ena conflig pou mou kanei kai 8elw na sas to anaferw, mhpws kapoios gnwrizei kati.
Meta apo 15 lepta me controller RMX kai virtualdj 5.07, se opoio apo ta dyo deck fortwseis kommati, mhdenizei to gain kai prepei na kaneis de3i klik epanw sto koumpi, wste na ginei 0db. Se opoio kai apo ta dyo deck toy baleis kanei ayto to pragma. Epishs otan einai ligo megalo to track den prasinizei thn wra pou to fortwnei h katw bara poy exei sto deck. Epanerxetai se kanonika epipeda meta apo restart. To exw me laptop alla ex8es me kremase 2 fores epanw sthn douleia. Me thn ekdosh 5.03 pou eixa, den mou parousiaze teoia problhmata kai me to prohgoumeno hercules. Ftaiei o controller? einai kapoio back ths ekdoshs 5.07 den gnwrizw. Mou to ekane pantws arketes fores kai me kremase.H egkatastasj egine prwta tou controller kanonika kai meta egkatesthsa thn ekdosh toy virtual. An gnwrizei kapoios ti symbainei kai pws mporw na 3eperasw ayto to problhma, as me boh8hsei. Einai poly sobaro to problhma, an einai tou software, prepei na bre8ei lysh.Eyxaristw.
 

Inviato Mon 19 May 08 @ 7:28 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
re paidia giati bazete sti douleia ekdoseis kai controler xoris na ta exete kanei crash test?
os tora apo ti peira mou to apolyto set einai:

win xp sp2 + vdj 5.rev6 + hercules mk2 + drivers 2006!

dokimasmeno 8 mines, sxedon kathimerina, ateleiotes ores kai oute ena mikro kolimataki.

osa alla dokimasa eite me ekdoseis eite me drivers, panta tyxaine kapote na kremasei....
 

Inviato Mon 19 May 08 @ 7:57 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo....vgale tin skoufia sou kai vara me... Vree esy den eisai pou molis vgei mia kainourgia version pas kai tin egkathistas kai meta les ti mlks kanen pali stis kainourgies ekdoseis?

Gia ton filo parapanw den mporei na kanei kai alloiws , exei tin RMX.
 

Inviato Tue 20 May 08 @ 2:31 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ma nai auto leo.
kathe fora pou bgainei kati kainourgio to dokimazo kai blepo oti kanane mlk kai de to bazo sto magazi.....

ti kano crash test spiti prota na do an douleuei apsoga kai meta to bazo sto magazi.

opos eipa mexri tora to apolyto set einai auto pou anafero!
douleuei apsogotata ftou ftou mi to matiaso.
 

Inviato Tue 20 May 08 @ 4:08 am
1) eyxaristw ton filo djdad pou me kalypse. O Aledjo exei en merei dikio, pws pas na doulepseis me ena kainourgio mhxanhma, apo thn stigmh pou h douleia mas basizetai se ayta kai eidika otan eisai epaggelmatias xronia.Swstos mexri edw, ofeilw omws na pw ta e3eis:
Ton controller RMX ton exoume dei apo to Internet 1.5 mhna prin ta xristougenna na kykloforei sto e3wteriko.Pame parakatw.
Perimename pws kai pws na er8ei kai sthn Ellada na pame na thn agorasoume, dioti apo ayta pou eixame diabasei se parousiaseis, mas eixan trellanei gia thn leitourgikothta poy prosferei.OK? Synexizw. Ton controller ton agorasa thn perasmenh ebdomada kai ontws xarika, giati a3ize ta lefta pou die8esa kai san kataskeyh a3iologh, peran apo tis eykolies se sxesh me to Hercules. 8ymizw oti eimai mobile dj kai prwhn epaggelmatias thn dekaetia tou 80, trexw me balitsa kai laptop se baptiseis, gamous, kai partys-ekdhlwseis gia bioporistikous logous. OK? erwtw twra egw.
Otan agorazeis ena a3iologo mhxanhma dokimasmeno meta tosous mhnes, to fortwneis sto laptop sou, fortwneis thn lite ekdosh pou sou dinei mazi me to mhxanhma, kaneis uptade kai agorazeis thn teleytaia ekdosh 5.07, ypoti8etai pio beltiwmenh me thn yposthri3h ths antiproswpeias kai plhrh symbatothtas me thn RMX, eseis ti perimenate meta apo ola ayta? na to baleis sthn balistsa sou kai na pas na doulepseis. Eythxws san palios dj, exw ma8ei na mhn basizomai mono sta pc kai exw panta thn balitsa mou me ta pioneer. Otan exeis ena Fiat kai 3afnika agoraseis ena BMW, den 8a pas ena ta3idaki na to strwseis kai na apolayseis thn diafora apo to prohgoumeno aytokinhto? Ayta eixa na sas para8esw xwris na 8elw na sas kourasw. Twra ti kanoume, me to problhma pou exw akoma.Den epitrepetai na kollaei, se ena laptop me mono to virtual kai thn Rmx kai me 2giga ram. Perimenw boh8eia sas sto problhma mou, giati exei anoi3ei kai h douleia ta Sabbatokyriaka. Den 8elw na 3anagyrisw sto palio hercules kai thn 5.rev.3 pou tou eixa.SAS EYXARISTW POY ME DIABASATE.
 

Inviato Tue 20 May 08 @ 5:30 pm
geia xara paides..exo ena problimataki me to machine.otan pataw merikes fores ta navigation kolane {einai san na ta patas synexeia} kai prepei na kleisw to virtual kai na to ksana anoikso gia na doulepsoun.thanks....
 

Inviato Mon 26 May 08 @ 2:39 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
re paidia mia erwthsh. h rmx paizei se palaioteres ekdoseis h mono sth seira 5?
 

Inviato Sat 31 May 08 @ 12:33 am
djtasosPRO InfinityMember since 2007
Kalhspera
Pantws VDJ5.1 kai hercules RMX paizoyn arista me mia analysh BPM ksana.
To mono ta akoystika poy den moy doylevoyn, isws na mhn exw brei aomh thn ry8mish
 

Inviato Sat 07 Jun 08 @ 8:05 am
magus32ControlleristMember since 2008
djtasos poso kairo exeis dokimasei to VDJ5.1 kai to RMX ? se ti mixanima to exeis dokimasei ?
 

Inviato Wed 11 Jun 08 @ 12:38 am
djtasosPRO InfinityMember since 2007
Apo thn hmera poy bghke file magus32
To mhxanhma einai laptop MULTIRAMA
Centrino sta 2.4
Mnhmh 2GB kai 2gb cash
karta grafikwn gforce 7700 GTX
Eswteriko disko 250gb
Exwteriko disko enan 750 gb kai enan 120gb
Kai fysika opws exw anaferei thn consola thn RMX
 

Inviato Fri 13 Jun 08 @ 4:46 am
GIA SE OLOYS EXO PAREI THN RMX KAI THN DOYLEYO SE MAC BOOK.MPOREI KAPOIOS NA MOY PEI POS THA DO TA PREFERENCE,KAI POS ENO EXO FORTOMENA 2 TRACKS STA DECK TOY VIRTUAL DJ DEN MPORO NA AKOUSO ENA TRITO STA AKOYSTIKA MOU. EUXARISTO EK TON PROTERON
 

Inviato Tue 17 Jun 08 @ 7:46 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Inviato Tue 17 Jun 08 @ 9:31 am
file djdad se euxaristo alla den vreika kati ...perineno apegnosmena voitheia....
 

Inviato Thu 19 Jun 08 @ 1:40 am
swat13Home userMember since 2009
paidia prokeite na agorasw thn konsola HERCULES kai thelw na rwthsw ginete na thn sundesw panw se mia Samson tm300 kai sto laptop????
 

Inviato Sun 02 Aug 09 @ 4:53 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)