Accesso rapido:  

Forum: Greek Forum

Topic: mcx8000

Questo argomento è obsoleto e potrebbe contenere informazioni obsolete o errate.

καλησπερα θα ηθελα ( αν γινεται ) στην mcx το knob που λεει stop time να κανει search στο προακουσμα οπου το max να ειναι το τελος του κομματιου ( μιας και το κουμπι δεν ειναι περιστροφικο ) και στο min να ειναι η αρχη και αυτο να γινεται και αντιστροφα οταν δηλαδη γυρναω το κουμπι αριστερα
αν ζηταω πολλα ας γινει μονο το ενα σκελος της εντολης και παντα αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα καλη εβδομαδα
 

Inviato Sun 03 Nov 19 @ 9:49 pm
νομίζω ποιο πολύ θα σε βολέψει να πηγαίνεις μπρος πίσω με shift + pitchbend ή shift + param


...δες αυτό ...

 

Inviato Mon 04 Nov 19 @ 10:29 am
MAC II wrote :
νομίζω ποιο πολύ θα σε βολέψει να πηγαίνεις μπρος πίσω με shift + pitchbend ή shift + param


...δες αυτό ...


ναι σωστα ολα αυτα και σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα ηθελα κατι που να το χειριζομαι με ενα χερι δεν θελω δηλαδη να παταω shft με το ενα και με το αλλο να ανοιγοκλεινω εντωμεταξυ τα pitshbend τα εχω μαπαρει αλλου και τα param τα δουλευω αραια και που και το περιστροφικο ποντεσιομετρο θα με βολευε καλυτερα στο search δεν ξερω οπως προειπα αν γινεται ομως
 

Inviato Mon 04 Nov 19 @ 12:36 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
H εντολή (action) είναι
song_pos

η ακόμα καλύτερα.. σαν ασφάλεια να μην εκτελεί αυτή την ενέργεια όταν το deck είναι στον "αέρα"..
is_audible ? nothing : song_pos


Προσοχή όμως. Η θέση του πεντεσιόμετρου είναι απόλυτη και όχι σχετική. Αν δλδ το ποντεσιόμετρο είναι στη μέση και φορτώσεις ένα άλλο τραγούδι (από την αρχή), τότε με την παραμικρή κίνησή του, το τραγούδι θα πάει στην θέση που του ορίζει το ποντεσιόμετρο (δλδ στη μέση)
Για αυτό το λόγο, προτιμούμε το "search" να γίνεται με ατέρμονα ποντεσιόμετρα ή jogs.

EDIT. Τώρα είδα ότι μπορεί να εννοείς το Prelisten Player, άρα αντικαθιστάς το song_pos με prelisten_pos.
 

Inviato Mon 04 Nov 19 @ 1:29 pm
ναι για το Prelisten λεω θα το δοκιμασω ευχαριστω
 

Inviato Mon 04 Nov 19 @ 6:01 pm


(Vecchi argomenti e forum sono automaticamente chiusi)